ساخت اپلیکیشن

اگر شما هم علاقه بهساخت اپلیکیشن برای وب سایت خود هستید و یا کاری به خصوص را دارید و وقت کافی برای یادگرفتن زبانهای برنامه نویسی دیگر را ندارید و یا این کار در تخصص شما نیست میتوانید با سفارش ساخت اپلیکیشن به ما یا مرور این مقاله ساخت اپلیکیشن این کار را انجام دهید

برای ساخت اپلیکیشن بدون داشتن دانش برنامه نویسی سایت ها و برنامه های زیادی وجود دارند:

همان‌طور که می‌دانیم تلفن همراه، تبلت و کلاً گجت‌ها امروزه پرکاربردترین دستگاه‌هایی هستند که در دست انسان با هر سلیقه‌ای مشاهده می‌شود.

اما چه شد که سرنوشت گوشی‌ها چنین شد؟
و در کل امکان ساخت اپلیکیشن های متنوع علت اصلی کاربردی شدن گوشی‌ها هستند که فقط سخت‌افزارهای جدید و قدرتمند کمکی در این راه بودند.
یی که اغلب برای ساخت آن‌ها نیازی به تجهیزات خاصی نیست و هزینه بر هم نیست و به کمک آن‌ها می‌توان کلی ایده جدید از کلی آدم جدید را اجرا کرد. به طوری که من و شما هم می توانیم فقط با داشتن کمی دانش برنامه ساخت اپلیکیشن قدرتمندی بسازیم.

 

ساخت اپلیکیشن

ساخت اپلیکیشن

برنامه نویسی برای ساخت اپلیکیشن
بهترین راه‌های ساخت اپلیکیشن اندروید:

۱- eclipse
پایه‌ای، قدرتمند، وسیع
eclipseeclipse یک برنامه متن باز (open source) است که  با آن می‌توان برای سیستم عامل های مختلف برنامه نوشت. یکیش هم اندروید.
این برنامه روی سیستم شما با متعلقات دیگر نصب می‌شود و سپس شما می توانید با آن، برنامه خود را بنویسید. در اصل eclipse به تنهایی قابلیت‌های خاصی ندارد ولی با استفاده از پلاگین‌هایی که خود سازندگان یا حتی کاربران به صورت متن باز می‌نویسند و اکثر آن ها را می‌توانید از سایت خود eclipse دانلود کنید و با امکانات گسترده‌ای برنامه بنویسید.

طریقه نصب eclipse برای برنامه نویسی اندروید
سایت eclipse

ساخت اپلیکیشن

ساخت اپلیکیشن


۲- Android Studio
حرفه‌ای، هیجان انگیز
Android Studio یک نرم افزار جالب  و کاربردی است که توسط گوگل در کنفرانس I/O معرفی شد. این نرم افزار که کاملا مخصوص برنامه نویسی اندروید است و توسط گوگل ساخته شده ، به شما این امکان را می دهد که به راحتی و بدون محدودیتی برای گجت های اندرویدی برنامه بنویسید.
کار با این نرم افزار آسان تر، هیجان انگیز تر و ساده تر است و همچنین شما می توانید با استفاده از Android Studio برای Device های مختلف بهترین برنامه ممکن را طراحی کنید.

صفحه اصلی Android Studio


۳- App Inventor

ساخت اپلیکیشن

ساخت اپلیکیشن

در وب طراحی کنید، پازل بسازید، apk تحویل بگیرید
این پروژه تحت وب، در واقع محیطی ساده است که می توان به سرعت و سهولت برنامه های جذاب و البته آسانی نوشت. استفاده از این سرویس به قدری آسان است که هر کس تا به حال پازل درست کرده باشد می تواند با آن برنامه بنویسد.
این پروژه دارای دو محیط است:
یک محیط طراحی که روی مرورگر شما موجود است و به راحتی می توانید اشیا را اضافه، کم و یا تکان دهید.

نرم افزار App Inventor برای اندروید

دیگری قسمت کد نویسی است که روی ویندوز یا در کل سیستم عامل شما اجرا خواهد شد. این محیط به شکل پازل است. دستور ها، شرط ها، حلقه ها و هر چیزی که می خواهید را فقط از توی منو روی صفحه کارتان بیندازید. سپس تکه های مورد نظر را به هم وصل کنید. در آخر برنامه خود را Debug کنید و  پس از نوشتن همه کد،  Save کنید.

App Inventor

در آخر از طریق مرورگر خود فایل apk را دانلود کرده و از برنامه خود لذت ببرید. البته همه این‌ها فقط در صورتی امکان پذیر است که تحریم نباشیم!
http://appinventor.org


۴- Xamarin
با C# برای همه چیز برنامه بنویسید
XamarinXamarin پروژه عظیمی است که به خیلی از برنامه نویس ها کمک می کند با استفاده از زبان C# که خیلی رایج است برای Android، iOS، Mac OS X , Windows Phone برنامه بنویسیم.

Xamarin شامل چندین بخش است:
۱. Xamarin Studio که یک استودیو مخصوص برنامه نویسی اندروید می‌باشد.

Xamarin Studio

 

۲.  Xamarin.Android for Visual Studio که پلاگین ویژوال استودیو است برای برنامه نویسی اندروید

Xamarin.Android for Visual Studio

۳. Xamarin.iOS for Visual Studio که پلاگین ویژوال استودیو است برای برنامه نویسی iOS

Xamarin.iOS for Visual Studio

+ فایل ها و برنامه‌های اضافی مورد نیاز برای نصب برنامه‌های بالا( JDK ، Android SDK، GTK#)

شما می‌توانید نسخه trial این بسته را از اینجا دانلود کنید.
این بسته به طور خودکار نصب می‌شود اما من نتوانستم از این طریق نصب کنم. برای همین با پشتیبانی تماس گرفتم و آن‌ها هم فایل‌های مورد نیاز را جدا جدا برای دانلود به من معرفی کردند. من هم در اختیار شما قرار می‌دهم: